Hírek
2020. Március 09. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Újabb háromnapos üléssel folytatódik a parlamenti munka
Az Országgyűlés hétfőtől újabb háromnapos üléssel folytatja munkáját.
A házelnök napirendi javaslata alapján az ülés hétfőn 13 órakor, a közelmúltban elhunyt Balsai Istvánra (MDF, Fidesz) történő emlékezéssel, majd napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
Ezt követően a dunaújvárosi időközi országgyűlési választás győztese, Kálló Gergely teheti le esküjét a Jobbik képviselőjeként.
Az interpellációkra ezúttal is két óra áll majd rendelkezésre, míg az azonnali kérdések és válaszok hatvan percben hangozhatnak el.
Kedden reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal indul a parlamenti munka, amit általános viták követnek.
A Ház tárgyalhat például arról a kormánypárti javaslatról, amelynek elfogadása esetén a jövőben az anyakönyv mellett a személyi igazolvány is tartalmazhatja a származási helyet. Emellett szó lesz a győri Káptalandomb nemzeti emlékhellyé nyilvánításáról is.
A szavazások rendhagyó módon a második ülésnap végére maradhatnak. Ekkor várható döntés az önkormányzati törvény azon módosításáról, amely egyebek mellett lazítana a polgármestereket érintő összeférhetetlenségi szabályokon.
A parlament ülése március 16-án, hétfőn ér véget, a képviselők ekkor kérdéseket és azonnali kérdéseket tehetnek fel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
