Városlista
2025. augusztus 15, péntek - Mária

Hírek

2015. Október 19. 13:15, hétfő | Belföld
Forrás: Lenger Varga Péter

Újabb fokozott rendőrségi akció – a traffik ismét élesítve

Újabb fokozott rendőrségi akció – a traffik ismét élesítve

Október 20-tól egy hónapon át fokozottan figyelik a rendőrök a munkaterületeknél a sebességhatárok, a gyorsforgalmi utakon pedig a jobbra tartási kötelezettség betartását.

Idén már négy olyan balesetet okoztak a közlekedők, amelyben megsérültek a közúti munkaterületeken dolgozók. Az egyik eset halálos áldozatot is követelt. Az anyagi kár is jelentős: megrongálódott 20 munkaeszköz, köztük kisteherautók és kombinált gépek.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. és az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) együttműködésében egyebek közt ezekért ellenőrzi kiemelten a rendőrség a szabályok betartását az utakon létesített munkaterületeken.

Az akció egy hónapon át zajlik: a munkaterületeknél a sebességhatárokat, a gyorsforgalmi utakon pedig a jobbra tartási kötelezettség betartását figyelik az egyenruhások.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt

2025. Augusztus 15. 08:00, péntek | Belföld

Hőség - BM: Kiadták a vörös kód figyelmeztetést

2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld

Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig

2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal

A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.