Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2017. December 13. 09:35, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tízmilliós rablási ügyben emelt vádat a baranyai főügyészség

Tízmilliós rablási ügyben emelt vádat a baranyai főügyészség

Felfegyverkezve, csoportosan, jelentős értékre elkövetett rablás miatt emelt vádat a Baranya Megyei Főügyészség egy férfi ellen, aki két társával együtt mintegy tízmillió forintot rabolt egy pécsi vállalkozótól

- tájékoztatta a vádhatóság szerdán az MTI-t. A közlemény szerint a vállalkozó sértett gyakran fogadott a lakásában ügyfeleket is, amiről a budapesti elkövetők tudomást szereztek és elhatározták, hogy kirabolják.

Tavaly júniusban, az egyik este fekete maszkot viselő emberek rontottak be a lakásba. A sértettet a földre lökték, hasra fektették, kezeit műanyag gyorskötözővel összekötötték. Miközben pénzt követeltek tőle, ütötték, rúgták, fülei levágásával fenyegették, késsel metszéseket is ejtettek rajta - részletezte az ügyészség.

Az elkövetők megtalálták a vállalkozó autójának indítókulcsát és mintegy tízmillió forint készpénzt.

A szomszéd értesítette a rendőrséget, miután hangokat hallott a sértett háza felől, majd az ablakon kinézve látta a lakásban az álarcot viselő elkövetőket is.

Az elkövetők elmenekültek a helyszínről. A rendőrség a vádlottat megtalálta, tőle a rabolt pénzből 8,5 millió forintot foglaltak le. Két társát az eljárás során felkutatni eddig nem sikerült - ismertette a megyei főügyészség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -