Hírek
2011. Augusztus 01. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Tízezrekbe kerülhet a tanévkezdés
1 millió 300 ezren kezdik meg ősszel az iskolát - az oktatási államtitkárság adatai szerint. Az országos tanévnyitó a Győr-Moson-Sopron megyei Lipóton lesz, ahol egy kisiskola indul újra.
Az államkincstár eddig 13 olyan iskoláról tud, amely ősztől egyházi fenntartásba kerül, további tizenegynél pedig folyamatban van az átadás.
A tanévkezdés idén is tízezrekbe kerülhet egy-egy családnak. Az első osztályosok tankönyv-csomagjának átlagára csaknem 6.500 forint, de a hetedikbe, vagy az általános iskola nyolcaddik osztályába járó diákok tankönyveinek ára a 10-11 ezer forintot is meghaladhatja.
Szeptembertől az ingyenes tankönyvellátásra jogosult tanulók állami támogatása a korábbi 10 ezerről 12 ezer forintra nő, megszűnt viszont a minden tanuló után igényelhető ezer forintos normatíva. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
