Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2018. Augusztus 31. 09:33, péntek | Külföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Szuperexpressz-vonattal csempészték célba a győztes madarakat egy kínai galambröptető versenyen

Szuperexpressz-vonattal csempészték célba a győztes madarakat egy kínai galambröptető versenyen

Tejesdobozokba rejtette és szuperexpressz-vonattal jutatta célba madarait, majd besöpörte a dobogós helyekért járó pénzjutalmat két férfi egy sanghaji galambröptető versenyen,

amelynek szervezői később lebuktatták a csalókat, akik felfüggesztett börtönbüntetést és pénzbírságot kaptak.

Az eset még 2017 áprilisában történt. A verseny a Honan tartománybeli Sangcsiuból indult, a cél a nagyjából 750 kilométerrel arrébb, a kelet-kínai tengerpart középső részén fekvő Sanghajban volt.

A két elkövető, vezetéknevükön Kung és Csang már nagyjából egy évvel a verseny előtt megkezdte az előkészületeket. A postagalambokat egy honani és egy sanghaji etetőpontnál nevelték, hogy a madarak otthonosan mozogjanak a területen.

A honani rajtnál a két férfi átadta a galambokat a szervezőknek, ám a madarak ahelyett, hogy Sanghajba repültek volna, a tartománybeli etetőponthoz szálltak. Ott tejesdobozokba rejtve tették fel őket a Sanghajba tartó szuperexpressz-vonatra, majd a célvonalnál szabadon engedték őket, bezsebelve az első négy helyért járó, összesen több mint egymillió jüan (40 millió forint) pénznyereményt.

A Legal Daily nevű kínai napilap szerint azonban a madarak versenyideje sokakban gyanakvást keltett és a verseny szervezői elkezdték kivizsgálni az ügyet.

A két férfi megpróbálta eltussolni a bűncselekményt azzal, hogy megölte a madarakat és visszaadta a pénznyereményt, ám már túl késő volt, az illetékes sanghaji bíróság három év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte őket csalásért.

Kungnak továbbá 30 ezer, Csangnak 20 ezer jüan pénzbüntetést kell fizetnie. A napilap szerint a két férfi azzal is megsértette a versenyszabályzatot, hogy egyévesnél idősebb madarakkal nevezett.

A pénznyereményről való lemondás miatt Kungnak és Csangnak nem kell letöltenie a börtönbüntetést, ha nem követnek el további bűncselekményt.

A galambröptető versenyek nagyon népszerűek az idősek körében Kínában, ahol Sanghajt tekintik a sport modern kori otthonának.

A madarak sebessége az adott táv függvényében változik, de egy versenygalamb nagyjából 150 kilométer per órás sebességgel tud repülni, ami gyors ugyan, de nem elegendő egy szuperexpressz-vonat lekörözéséhez.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről

Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.

2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld

Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt

Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.

2025. Augusztus 12. 07:37, kedd | Külföld

Donald Trump puhatolózó jellegű, de konstruktív tárgyalásra számít Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump szerint puhatolózó jellegű lesz, és konstruktív lehet a péntekre tervezett alaszkai találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt a Fehér Házban.

2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld

NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára

A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.