Hírek
2018. Május 14. 18:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Színház és film is lesz az idei Margó Irodalmi Fesztiválon
Változatos programokkal készül az idei Margó Irodalmi Fesztivál, a június 6. és 10. között a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumba látogatók színházi előadásokon, könyvbemutatókon és filmbemutatón is részt vehetnek
- közölte a fesztivál igazgatója az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában. Valuska László elmondta, hogy Térey János első prózakötetétől kezdve Szvoren Edina novellás kötetéig húsz könyvbemutatóval készülnek a közönségnek.
Az egyik színházi előadás Esterházy Péter Az olvasó országa című publicisztikai kötetét dolgozza fel a Radnóti Színház produkciójában, az Így viszik át című előadás pedig Nyáry Krisztián történeteit dolgozza fel - ismertette.
Elmondta, hogy a Margón vetítik először Nádas Péter Világló részletek című nagyregényéről készített filmet, amely még nem készült el teljesen, forgatni kell még hozzá.
A fesztivál célja, hogy bemutassa, milyen sokszínű a magyar irodalom, illetve hogy népszerűsítsék az olvasást - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
