Hírek
2018. Október 25. 07:31, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Sósav szivárog egy tehervonatból a hatvani vasútállomáson

Sósav szivárog egy tehervonat egyik tartálykocsijából a hatvani vasútállomáson, ezért a pályaudvart csütörtökön reggel, nem sokkal 6 óra előtt lezárták, a vasúti forgalmat leállították
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel. A Mávinform tájékoztatása szerint a baleset miatt a Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon jelentősen hosszabb lesz a menetidő csütörtökön reggel, és várhatóan késések lesznek a Hatvan-Somoskőújfalu, Hatvan-Újszász-Szolnok vonalon is.
A műszaki mentést a hatvani, az aszódi és a gyöngyösi hivatásos tűzoltók végzik. A katasztrófavédelmi mobil labort, valamint a katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot is riasztották az esethez.
A vasúttársaság azt közölte, a sérült tartálykocsit egy vonatvizsgálatnál vették észre.
FRISSÍTÉS:
Ismét használhatják a vonatok a hatvani állomást, miután a katasztrófavédelem megszüntette a sósav szivárgását egy megsérült tartálykocsiból. Kavalecz Imre elmondta: a sérült tartálykocsit a hatvani rendező pályaudvar egyik vágányára vontatták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest