Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2016. Augusztus 20. 21:22, szombat | Sport
Forrás: mti

Rio 2016 - Három magyar, 12 éremosztás és záróünnepség vasárnap

Rio 2016 - Három magyar, 12 éremosztás és záróünnepség vasárnap

A vasárnapi lesz a riói olimpia utolsó versenynapja, amelyen férfi maratonfutásban Csere Gáspár és Józsa Gábor, hegyikerékpárban pedig Parti András lesz érdekelt magyar részről.

A zárónapon 12 számban osztanak még érmet, a játékokat befejező záróünnepségre pedig karneváli hangulatot ígérnek a szervezők.

A maratonfutás magyar idő szerint 14.30 órakor rajtol el, míg a hegyikerékpárosok viadalát 17.30-tól rendezik meg.

Az olimpia utolsó napján hirdetnek győztest még a szabadfogású birkózók 65 és 97 kilogrammos súlycsoportjában, a férfiak röplabda-, kézilabda-, és kosárlabdatornáján, a ritmikus gimnasztikázók csapatversenyében, valamint ökölvívásban a női 75 kg-os, illetve a férfiak 52, 64 és +91 kg-os kategóriájában.

A záróünnepséget magyar idő szerint hétfőn hajnali egy órától rendezik, a szervezők pedig látványos show-t és valódi karneváli hangulatot ígérnek az eseményre.

Michel Temer, Brazília ideiglenes államfője nem vesz részt az ünnepségen, mivel az augusztus 5-i megnyitón a közönség kifütyülte. A ceremónián külön blokkot kap a 2020-as tokiói olimpia szervezőbizottsága, amely a tervek szerint egy nyolcperces előadásban mutatja be a játékok következő házigazdájának, Japánnak a kulturális hagyományait és technológiai vívmányait.

A záróünnepségen a Rióban három arany- és egy ezüstérmet szerző úszó, Hosszú Katinka viszi majd a magyar zászlót.

Címkék: olimpia, rio

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:12, péntek | Sport

Győzött a Ferencváros az Európa Ligában

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros Varga Barnabás góljával 1-0-ra nyert a belga Genk vendégeként a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának csütörtök esti második fordulós mérkőzésén.

2025. Október 03. 06:59, péntek | Sport

Férfi kézilabda klub-vb - Ezüstérmes a Veszprém

A Veszprém ezüstérmet szerzett az Egyiptomban rendezett férfi kézilabda klubvilágbajnokságon, mivel kétszeri hosszabbítás után 31-30-ra elveszítette a Barcelona elleni, csütörtöki döntőt.

2025. Október 01. 07:49, szerda | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Balogh Botond újra a keretben

Balogh Botond ismét bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely az októberben sorra kerülő, örmények és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.