Hírek
2020. Június 29. 12:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Rágyújtotta a házat volt élettársára egy tiszakécskei nő, vádat emeltek ellene

Minősített emberölés kísérlete miatt emelt vádat a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség egy nő ellen, aki rágyújtotta a házat volt élettársára és annak új párjára Tiszakécskén - közölte a vádhatóság hétfőn az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a nő egy ideig külföldön dolgozott, tavaly nyáron tért vissza Magyarországra. Élettársa addigra már új kapcsolatban élt közös tulajdonú házukban. A viszonyuk ennek ellenére nem romlott meg, ezért ősztől a férfi és új élettársa ideiglenesen befogadta a nőt a házba.
A bűncselekmény előtti napokban a vádlott kábító hatású anyagot fogyasztott és zavartan viselkedett. Egyik hajnalban meggyújtotta a kisszobában és a nappaliban lévő függönyöket, valamint a nappaliban lévő bútort, majd magához vette bőröndbe csomagolt személyes tárgyait és elhagyta a házat.
A nő a tiszakécskei rendőrőrsre ment, ahol bejelentette, hogy rágyújtotta a házat volt élettársára és a férfi barátnőjére. Azt mondta: a tüzet azért okozta, hogy elpusztítsa a lakást, mert úgy érezte, ki akarják semmizni, és arra gondolt, ha a gyermekei nem lakhatnak benne, akkor más se éljen ott. Tisztában volt azzal, hogy a sértettek a tűzben kínhalált halhatnak.
A férfi azonban felébredt a tűzre és új párjával kimenekült az égő házból, de mivel azt gondolták, a nő még bent van, visszamentek, hogy kimenekítsék. Miután nem találták, újra kiszaladtak az utcára és egy arra közlekedőt kértek meg, hogy hívja a tűzoltókat.
A tűzoltók eloltották a lángokat, de a ház lakhatatlanná vált. A sértettek nyolc napon belül gyógyuló égési sérüléseket szenvedtek.
A nőt letartóztatták. A főügyészség különös kegyetlenséggel, több emberen, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés kísérletével vádolja és fegyházbüntetés kiszabását indítványozta, bűnösségéről a Kecskeméti Törvényszék dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját