Hírek
2012. Szeptember 07. 11:40, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Pénteken 18 járatot töröltek a Lufthansa-sztrájk miatt Budapesten
Nyolc induló és tíz érkező járatot töröltek a Lufthansa légikísérőinek sztrájkja miatt pénteken Budapesten - közölte Hardy Mihály, a Budapest Airport vállalati és közkapcsolati igazgatója pénteken az MTI megkeresésére.
Hardy Mihály elmondta: miután nem lépett sztrájkba a teljes személyzet a Lufthansánál, így vannak járatok, amelyek elindulnak. A budapesti törlések a frankfurti, a müncheni és a düsseldorfi járatokat érintik, Berlinbe és Hamburgba Budapestről elmennek a gépek. A tervek szerint két járat Frankfurtba is elindul pénteken délelőtt, illetve kora délután - tette hozzá.
A Budapest Airport egyelőre nem kapott további információkat arról, hogy mi várható szombaton, folytatódik-e a sztrájk - közölte Hardy Mihály.
A Lufthansa bejelentése szerint pénteki járatai kétharmadát törölte, mert a béremelést követelő légiutaskísérők 24 órás munkabeszüntetést tartanak. A Lufthansa mintegy 18 ezer légiutaskísérőt foglalkoztat. A legnagyobb német légitársaság légiutaskísérőit képviselő szakszervezet (Ufo) - saját közlése szerint - kétharmadukat tömöríti.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
