Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2014. Július 22. 07:18, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Ősszel indulhat az egységes segélyhívó rendszer

Ősszel indulhat az egységes segélyhívó rendszer

Jelenleg tesztüzemben működik, ősztől pedig várhatóan élesítik az egységes segélyhívó rendszert (ESR-112)...

Jelenleg tesztüzemben működik, ősztől pedig várhatóan élesítik az egységes segélyhívó rendszert (ESR-112), az Országos Rendőr-főkapitányság emellett összeállít és közread egy adatbázist, amelyből mindenki lekérheti a lakókörnyezetében szolgálatot teljesítő körzeti megbízott adatait - olvasható a Magyar Nemzet keddi számában.

Az úgynevezett KMB-s hálózat a maga 3491 fős állományával az egész országot lefedi, és hogy a jövőben könnyebben elérhetővé váljanak a területileg illetékes egyenruhások, az ORFK elkezdte összeállítani a nevüket és elérhetőségeiket tartalmazó központi adatbázist, amely pár kattintással bárki számára elérhető lesz az interneten.

A 112-es segélyhívó azt a célt szolgálja, hogy az Európai Unió területén bárhol ugyanazt a telefonszámot tárcsázva juthasson mindenki rendőri segítséghez, illetve hívhassa a mentőket, tűzoltókat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -