Hírek
2020. Április 19. 14:30, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Országszerte sok a szabadtéri tűz
Országszerte sok szabadtéri tűz oltásán dolgoznak a tűzoltók szombaton, főleg Kelet-Magyarországon - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel.
Azt írták, Nyíregyháza határában több hektáron ég a nádas és az összehordott hulladék, a helyi hivatásos tűzoltók oltják a lángokat. Az ózdi hivatásos tűzoltókat Uraj és Susa között szintén kigyulladt nádashoz riasztották, míg a kiskőrösi és a kalocsai hivatásos, valamint a keceli önkormányzati tűzoltók Dunapataj és Kiskőrös térségében dolgoznak, ahol több helyen is lángra kapott a bozótos. Balmazújváros közelében a 3323-as út mellett a helyi önkormányzati tűzoltók oltották el az út mentén kigyulladt avart és gazt.
Budapest XVI. kerületében, az Újszász utcában mintegy másfél hektáron égő aljnövényzetet oltottak el a fővárosi hivatásos tűzoltók.
Pest megyében a Bugyihoz tartozó Vány határában egy erdő aljnövényzete gyulladt ki mintegy három hektáron. A tűz a fák koronájára is átterjedt, de ott a lángokat megfékezték az elsőként a helyszínre érkező délegyházi önkéntes tűzoltók, akik a dabasi és a szigetszentmiklósi hivatásos, valamint az ócsai és a szigetújfalui önkéntes tűzoltókkal együtt oltják a tüzet. Már megakadályozták a tűz továbbterjedését - tette hozzá a katasztrófavédelem.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai
Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia
2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld
Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült
Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
