Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2016. Április 29. 09:41, péntek | Helyi
Forrás: teol.hu

Örök értékeket közvetítenek

Örök értékeket közvetítenek

A bukovinai székelyek tánckultúrájának megőrzését tekinti a Völgység Néptáncegyüttes legfontosabb feladatának Steiner Józsefné művészeti vezető. A szíve csücske viszont a sárközi táncoké.

Húsz éve alakult az egyesület, viszont az 1994-es majálison már szerepeltek Steiner Józsefné ovisai. 1991-ben kezdett óvodákban néptáncot tanítani, ma pedig a BÁI Széchenyi iskola alapfokú művészeti iskolájának néptánc tagozatát vezeti. Emellett a Liget óvodában óvónőként dolgozik, és azokban a nevelési intézményekben, ahol a magyar munkaközösségnek vannak tagjai, néptáncot tanít kicsiknek. Ezek a puszta tények, de amiért nagyon szereti ezt a tevékenységet a Völgység Néptáncegyüttes vezetője az maga az értékrend, amelyet a tánc közvetít, és amely a magyar nép lelkét jellemzi. Fejlesztési lehetőségként pedig összetettsége miatt egyedülálló lehetőség és eszköz a pedagógus kezében.

Steiner Józsefné elmesélte, hogy 1973-tól 1983-ig táncolt a szekszárdi Bartina Néptánc Együttesben, az idén ötven éves csoport jubileumi műsorában is részt vett. Óvópedagógusi és néptánc oktatói képesítése van, mesterének Szabadi Mihályt tekinti. Nagyon szereti a népszokás feldolgozásokat, melyek az elmélet, azaz a folklórismeret gyakorlati megjelenítései. Elmondta, hogy a Völgység Néptáncegyüttesben olyan hagyományokat ápolnak, amelyek a nemzeti tudat megmaradásának alappillérei. Mivel a térségben szép számmal élnek bukovinai székelyek, elsődleges tánckultúrájuk megőrzése. 15 éve állandó szereplői a Bukovinai Találkozások Nemzetközi Fesztiváljának, idén a lengyelországi találkozóra készülnek. De mert a művészeti vezető Szekszárdról származik, az alsónyéki táncosokat pedig 28 éve tanítja, a szívében talán legfontosabb szeglet a sárközi táncoknak jut.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 03. 08:06, szombat | Helyi

A Tisza EP képviselői nem vettek részt Ukrajna gyorsított csatlakozásáról szóló szavazáson

Magyar Péter: a Tisza EP-képviselői nem szavazták meg Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását.

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 03. 08:10, szombat | Sport

Premier League - Kerkez bekerült a szezon csapatába a szurkolóknál

Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott védője bekerült a szezon csapatába az angol labdarúgó-bajnokságban a szurkolók szavazatai alapján.

2025. Május 03. 08:09, szombat | Életmód

Térhatású Pink Floyd-élmény a Zene Háza Hangdómjában

Az immerzív moziteremben május 7-től lesz műsoron a The Dark Side of the Moon című kultikus lemez teljes anyagát feldolgozó 360 fokos audiovizuális előadás.