Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2014. Október 09. 14:14, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Ombudsman: méltánytalan, hogy a rehabilitációs ellátottak nem kaphatnak gyedet

Ombudsman: méltánytalan, hogy a rehabilitációs ellátottak nem kaphatnak gyedet

Az ombudsman szerint méltánytalan helyzetet eredményezhet, hogy a rehabilitációs ellátottak nem jogosultak gyermekgondozási díjra. Az illetékes minisztérium kezdeményezi a szabályozás módosítását - közölte az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint Székely László alapjogi biztos egy megváltozott munkaképességű kisgyermekes anya panasza nyomán vizsgálta meg a szabályozást. A törvény szerint nem jár gyermekgondozási díj, ha a jogosult egyéb rendszeres pénzellátást kap, kizárva ezzel az egészségkárosodott embereket a gyedre való jogosultságból - írták.
Az ombudsman megállapította, hogy ez a probléma méltánytalan helyzetet eredményezhet számos rászoruló, egészségkárosodott szülőnél. Székely László jelezte a problémát Zombor Gábornak, az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyért felelős államtitkárának. Arra is felhívta a figyelmét, hogy az egyébként biztosított és járulékfizetésre kötelezett kismama csupán a csekély összegű gyesből és a rehabilitációs ellátásból kénytelen ellátni önmagát és gyermekét, holott a gyed éppen a gyermekgondozás miatt kiesett jövedelmet lenne hivatott pótolni - áll a közleményben.
A minisztérium válaszában arról tájékoztatta az alapvető jogok biztosát, hogy a tárca kezdeményezni fogja a szabályozás módosítását - tették hozzá.

Címkék: Jog-ombudsman

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld

Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait