Hírek
2024. Október 07. 07:55, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
OKF: Magyar segélyszállítmány indul Bosznia-Hercegovinába

Sátrakat, szivattyúkat és takarókat küld Magyarország a bajba jutott Bosznia-Hercegovinának, amelyet pénteken ért el a heves zivatarokat hozó Cassandra-ciklon
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vasárnap este az MTI-vel.
A közleményben emlékeztetnek, hogy Bosznia-Hercegovina szombat este aktiválta az EU polgári védelmi mechanizmusát, ezzel a tagországok segítségét kérte a helyzet kezeléséhez. Az unió Veszélyhelyzet-kezelési Koordinációs Központján keresztül kutató-mentő csapatokat, lánctalpas kotrógépeket, előre gyártott hidakat, generátorokat, szivattyúkat, sátrakat, lakókonténereket és takarókat kértek.
A magyar katasztrófavédelem tíz, egyenként huszonnégy négyzetméteres sátrat, tíz, ezerkétszáz liter/perc teljesítményű szivattyút és a hozzájuk tartozó harmincméternyi tömlőket, illetve ötszáz takarót ajánlott fel vasárnap délelőtt.
A magyar segítséget Bosznia-Hercegovina elfogadta, így a segélyszállítmány a katasztrófavédelem raktárából még vasárnap elindul a bajba jutott balkáni országba. A szállítmányt a bosnyák biztonsági minisztérium fogadja majd és Konjic településre kerül.
A nyugat-balkáni ország déli részén több települést is elárasztott a víz, a földcsuszamlások utakat, hidakat és épületeket sodortak el, több ember életét vesztette - írták a közleményben.
Hozzátették, hogy a magyar katasztrófavédelem nem először nyújt segítő kezet Bosznia-Hercegovinának, 2014 májusában 100 ezer homokzsákot és egy víztisztító berendezést küldött a balkáni országnak az árvíz okozta helyzet kezelésére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására
Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Scotland Yard: terrorcselekmény volt a manchesteri zsinagógánál elkövetett támadás
Terrorcselekménynek nyilvánította a rendőrség a manchesteri zsinagógánál csütörtökön, jóm-kipúr napján elkövetett késeléses és gázolásos támadást, amelyben ketten meghaltak, többen súlyosan megsérültek.
2025. Október 02. 07:07, csütörtök | Külföld
Részlegesen leállt az amerikai szövetségi kormányapparátus működése
Az Egyesült Államok szövetségi kormánya 2025. október 1-jén éjjel közel hét éve az első alkalommal részlegesen leállt, miután a Kongresszus nem tudott megállapodni a kormányzati finanszírozást biztosító törvényjavaslatról.