Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2024. Szeptember 05. 07:36, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Nőtt a Hell Energy adózott eredménye idén az első félévben

Nőtt a Hell Energy adózott eredménye idén az első félévben

Az energia- és üdítőitalokat gyártó Hell Energy csoport adózott eredménye 137,8 százalékkal, 13,72 milliárd forintra emelkedett 2024 első fél évében az egy évvel korábbihoz képest

- közölte a Hell Energy Magyarország Kft. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán.

Az értékesítési volumen éves szinten 14,1 százalékkal, 721 millió darabra nőtt, ezáltal a cégcsoport nettó árbevétele 22 százalékkal, 97,03 milliárd forintra emelkedett. Az értékesítés növekedése az üzemi eredmény 30 százalékos növekedését tette lehetővé. Ehhez járultak még a kiemelkedő eredmények a pénzügyi műveletekben, ami lehetővé tette az adózás utáni eredmény kiemelkedő növekményét.

A jelentésben ugyan figyelmeztetnek arra, hogy a cég eredményessége kitett Magyarország, stratégiai célországai és a globális makrogazdaság, valamint a szabályozói környezet alakulásának, akárcsak az alapanyag és energiaárak alakulásának, de kijelentették azt is: "nem azonosítottak olyan konkrét körülményt, amely jelentős hatással lenne a cég 2024-es pénzügyi helyzetére, pénzügyi teljesítményére".

A Hell Energy 100 százalékban magyar márkaként 2006-ban jött létre, és 2010-re Magyarországon piacvezető lett, a nemzetközi energiaital-piacon pedig - mára több mint 50 országból álló exportpiaccal - meghatározó szereplővé vált.

Az energiaital-piacon Magyarországon kívül Bulgáriában, Romániában, Bosznia-Hercegovinában, Szlovákiában, Horvátországban, Görögországban és Cipruson is piacvezető. 2011 nyarától a társaság saját tulajdonú üzemében gyártja a termékeit.

Címkék: hell energy

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát