Hírek
2020. Április 25. 06:07, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Negyven éve nem házasodtak annyian, mint februárban
Negyven éve nem házasodtak annyian, mint februárban, és csaknem kilenc százalékkal több gyermek született az év első két hónapjában, mint egy évvel korábban
- közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára pénteken az M1 csatorna híradójában.
Novák Katalin hozzátette: az év első két hónapjában mintegy ezerkétszázzal több gyermek született, mint 2019. január-februárban.
A csatornán az államtitkárt idézve elhangzott, hogy a fiatalok az év első két hónapjában bátrabban kötöttek házasságot, vállaltak gyermeket, és egyre nagyobb a jövőbe vetett bizalom is, ami nem független a kormány 2010 óta folytatott következetes, családközpontú politikájától.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
