Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2019. Március 01. 12:03, péntek | Bulvár
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Negyedikből lett olimpiai aranyérmes a spanyol súlyemelő

Negyedikből lett olimpiai aranyérmes a spanyol súlyemelő

Hosszas várakozás után megkapta olimpiai aranyérmét Lidia Valentín spanyol súlyemelő.

A 34 esztendős versenyző Madridban, a Spanyol Olimpiai Bizottság székházában ünnepélyes külsőségek közepette vette át a medált, a csütörtök esti ceremónián jelen volt Aján Tamás, a sportági világszövetség (IWF) elnöke is - az IWF tájékoztatása szerint.

Valentín eredendően negyedik lett a 2012-es ötkarikás játékokon a nők 75 kilogrammos kategóriájában, az akkor levett mintáknak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) által utóbb elvégeztetett újratesztelésén azonban kiderült, hogy az előtte végzettek mindegyike doppingolt. Utóbb mindhármukat - a kazah Szvetlana Podobjedovát, az orosz Natalja Zabolotnaját és a fehérorosz Irina Kulesát - megfosztották londoni érmétől, s évekre eltiltották a versenyzéstől.

Az új, hatékonyabb ellenőrzési módszerekkel megismételt elemzés eredményét 2016-ban tette közzé a NOB, de az aranyérem átadására egészen mostanáig várnia kellett a spanyol emelőnek, akinek olimpiai ezüstje és bronza is van, amellett összetettben két világ- és négy Európa-bajnoki cím tulajdonosa.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:37, csütörtök | Bulvár

Sziget - Rekordmennyiségű sátrat adományoztak a Máltai Szeretetszolgálatnak a látogatók

Idén minden korábbi évhez képest kevesebb gazdátlan kempingfelszerelést hagytak hátra maguk után a Sziget fesztivál résztvevői, de rekordmennyiségű sátrat, matracot és takarót adtak le a gyűjtőpontokon

2025. Augusztus 13. 07:27, szerda | Bulvár

OMSZ: komolyabb beavatkozásra nem volt szükség a Sziget Fesztiválon, 1500 esetben nyújtottak segítséget

Komolyabb mentőbeavatkozásokra eddig nem volt szükség a Sziget Fesztiválon, rendkívüli esemény nem történt - közölte az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kedd délután az MTI-vel.

2025. Augusztus 12. 07:40, kedd | Bulvár

Sziget - Magyar lány a fesztivál 11 milliomodik látogatója

Egy Ománban élő magyar lány lett a Sziget fesztivál történetének 11 milliomodik látogatója, akit a rendezvény hétfői zárónapján köszöntöttek a bejáratnál.