Hírek
2019. Július 31. 05:02, szerda |
Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Illyés Tibor
Négy robbanótestet semmisítettek meg a tűzszerészek Tatárszentgyörgyön

Négy, korábban Budapesten talált, már a helyszínen hatástalanított világháborús robbanótestet semmisített meg az Magyar Honvédség I. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezrede kedden Tatárszentgyörgyön.
Gajdos Milán kommunikációs tiszt elmondta: három robbantógödörben négy eszközt helyeztek el. Az elsőben két százkilós szovjet robbanótest volt, az egyiket a Vörösmarty tér felújításakor, a másikat egy Csörsz utcai építkezésen találták. A második gödörben egy 250 kilós brit légibomba volt, amelyet a Bozsik-stadion egykori edzőpályájánál találták, a harmadikba pedig egy egytonnás amerikai légibomba került, amely a Duna medréből bukkant elő március végén Budafoknál.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld
Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt
2025. Augusztus 15. 08:00, péntek | Belföld
Hőség - BM: Kiadták a vörös kód figyelmeztetést
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.