Hírek
2011. Június 28. 14:42, kedd |
Belföld
Forrás: Kavitációs ultrahangos zsírbontás
Miről árulkodik a talpunk?

A lábak feladatköre összetett, hiszen alátámasztják az egész testet, biztosítják számunkra a járást, illetve a különböző mechanikai hatásokat felveszik és csillapítják.
Ezért is fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a lábainkra. Egy-egy jól megérdemelt talpmasszázzsal nem csak testünket kényeztetjük, de fényt deríthetünk testünk rejtett betegségeire.
Testünkben minden szerv összeköttetésben van talpunk különböző pontjaival. Az összeköttetést biztosító hálózat ezúttal nem az idegekből áll, hanem energiapályákból. Rajtuk keresztül a talp bizonyos részeinek masszírozásával nyomással ingerbe hozhatók illetve nyugtathatók a szervek. Ugyanezen módszerrel a nyomáskor észlelt fájdalom mértékéből következtetni lehet a szervek működési zavaraira.
A láb alapvető részei a lábtő, a lábközép és a lábujjak, melyek alapján a talp masszázs-övezeteit is több részre bontjuk. A lábujjak és az alapizületek masszírozásával a fej és szervei ingerelhetők. A lábközépcsontok területe a vállöv és a deréköv között elhelyezkedő szerveknek felel meg. Ezen a területen elhelyezkedő pontok árulkodnak a mellüreg, a gyomortáj, a szív és a máj működéséről. A lábtő csontok területe a gyomor öv alatti részeket képviseli, azaz a hasi medence szerveit és a nemi szerveket.
Természetesen a legnagyobb befolyásoló tényező az, hogy mit hordunk a lábunkon. Egy nem megfelelő lábbeli számtalan betegséget hordoz magával, a lúdtalp, a tyúkszem, a bütyök és a lábgomba, hogy csak a mindennapi példákat említsük. Ezért fontos, hogy a cipő jól szellőző, kényelmes, rugalmas talpú legyen, természetes anyagból készüljön.
Törődjön Ön is többet lábaival, és ajándékozza meg magát rendszeresen egy-egy talpmasszázzsal, hogy a kényeztetés és az egészség együtt járjon!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél
2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk
2025. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe.
2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld
Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.