Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2011. Augusztus 11. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: HírTV

Mérlegelnek Svájcban

Mérlegelnek Svájcban

Számos olyan intézkedést mérlegel a svájci jegybank, amellyel megállíthatja a frank erősödését, nyilatkozta a monetáris tanács egyik tagja egy svájci napilapnak.

Thomas Jordan olyan lépéseket sem zárt ki, amelyek közvetlenül befolyásolják a frank árfolyamát.

Hasonlóan nyilatkozott a svájci jegybank igazgatótanácsának egy tagja is. Jean-Pierre Danthine is azt hangsúlyozta: semmilyen lehetőséget sem zárnak ki, de a mostani helyzetben nem szeretnék idő előtt felfedni szándékaikat a pénzpiac előtt. A lehetséges megoldások között szerepelt a jegybanki nyíltpiaci beavatkozás, de a negatív kamatláb kivetése is az offshore betétekre, illetve a frank árfolyamának rögzítése az euróhoz. (lm)

hírTV

Címkék: svájc

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.

2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld

Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra

Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.

2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak