Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2017. Június 20. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti/MTI Fotó: Füzesi Ferenc

Megkezdődik az M7-es autópálya háromsávossá bővítésének tervezése

Megkezdődik az M7-es autópálya háromsávossá bővítésének tervezése

Megkezdődhet az M7-es autópálya háromsávossá bővítésének tervezése:

a tervezési feladatokat a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. nyílt közbeszerzésén a 1,981 milliárd forintért az UNITEF-83 Műszaki Tervező és Fejlesztő Zrt. vezette konzorcium nyerte - az erről szóló eredmény a hétfői Közbeszerzési Értesítőben jelent meg. A nyertes konzorcium tagja a RODEN Kft. és az UTIBER Kft.

A nyertes konzorcium feladata az M7-es autópálya Balatonvilágos és Budapest közötti szakaszának 2x3 sávossá bővítése tervezési feladatainak elkészítése, megvalósíthatósági tanulmány készítése, környezeti hatástanulmány és engedélyezési tervdokumentációinak elkészítése, a környezetvédelmi engedély és az építési engedély megszerzése.

A közbeszerzés tartalmazza még az autópálya jobb pályájának háromsávossá szélesítésére vonatkozóan az M0 autóút és 710 sz.főút - leendő M8-as csatlakozás - csomópontok közötti szakaszra és az autópálya bal pályájának háromsávossá szélesítése Székesfehérvár és 710 sz. főút közötti szakaszra vonatkozó tervezését.

A bővítés hossza a jobb pályán megközelítőleg 72 kilométer, a bal pályán megközelítőleg 25 kilométer, mivel az M7-es bal pályája Székesfehérvártól Budapestig már háromsávos.

A szerződést május 24.-én kötötték meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.