Hírek
2023. Május 02. 07:30, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Mávinform: módosul a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon a vonatok menetrendje

Keddtől 3 héten át jelentősen módosul a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon a nemzetközi és a belföldi távolsági vonatok menetrendje karbantartás miatt - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn.
Számos vonat az eredeti menetrendjéhez képest korábban, később, illetve rövidített útvonalon közlekedik.
Május 2-tól 22-ig többek között a belföldi vonatok Győr felé egy kivételével Budapest-Kelenföldtől közlekednek, Budapest felé pedig hétvégénként egy vonat kivételével a Győr felől a Keleti pályaudvarra tartó InterRégiók csak Budapest-Kelenföldig közlekednek. Továbbá május 5-től 14-ig pénteken, szombaton és vasárnap néhány reggeli és esti személyvonat néhány perccel hamarabb indul.
A Budapestről Bécs felé közlekedő railjet vonatok eredeti menetrendjükhöz képest 30-40 perccel korábban indulnak, számos vonat csak Budapest-Kelenföldtől közlekedik. A Bécs felől Budapestre közlekedő Railjet express vonatok, valamint a Kálmán Imre EuroNight (EN 463) az eredeti menetrendjeikhez képest 30 perccel később indulnak, és számos vonat csak Budapest-Kelenföldig megy.
A változások a hegyeshalmi fővonalon járó elővárosi vonatokat (S10, S12, G10) néhány hajnali és esti járat kivételével nem érintik, viszont a lezárás miatt hétvégenként az S36-os vonatok a fővárosban rövidebb útvonalon, csak Tárnok és Budapest-Kelenföld között közlekednek. Budapest-Kelenföld és Kőbánya-Kispest között a G43-as vonatok járnak óránként.
A Mávinform részletes tájékoztatása az alábbi linken érhető el: https://www.mavcsoport.hu/mavinform/korlatozas-budapesten-osszekoto-vasuti-hidon-kozlekedo-vonatoknal-majus-2-22-0
A menetrend az osztrák vasúttársaság hálózatán, valamint Budapesten, az Összekötő vasúti hídon végzett karbantartási munkálatok miatt módosul május 2-től 22-ig a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját