Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2012. Június 16. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: MTI

Magyar iskolások lettek az elsők a bécsi "biztonsági olimpián"

Magyar iskolások lettek az elsők a bécsi

A győri Kovács Margit ÁMK általános iskola csapata végzett az első helyen pénteken Bécsben egy nemzetközi biztonsági vetélkedőn.

A 13. alkalommal megrendezett, Safety Tour elnevezésű versenyen közlekedésbiztonsági, tűzoltási, ügyességi feladatokban és elsősegélynyújtásban mérték össze tudásukat az iskolások, elméleti és gyakorlati téren egyaránt.
A pénteki döntőben 14 csapat vett részt. Egy-egy osztály érkezett a kilenc osztrák tartomány mindegyikéből és öt külföldi országból.
A második helyezett a burgenlandi Rábakeresztúr (Heiligenkreuz) általános iskolájának csapata lett, a harmadik a Karintia tartománybeli Maria Gail iskolája.
A versenysorozat a legjobb osztrák csapatok kiválasztásával kezdődött május 21-én. "A Safety Touron a gyerekek játékos módon tanulhatják meg, hogyan viselkedjenek helyesen veszélyhelyzetekben" - hangsúlyozta a megnyitón Johanna Mikl-Leitner osztrák belügyminiszter, a rendezvény fővédnöke.
"A Safety Touron nincs vesztes, mert mindenki tanul valamit" - emelte ki a szervezők, az Osztrák Polgári Védelmi Szövetség elnöke. 2000 óta összesen 450 ezer iskolás vett már részt a versenyeken.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld

Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek

Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.

2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld

Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést

2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld

Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést

2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld

Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban