Városlista
2025. november 17, hétfő - Hortenzia, Gergő

Hírek

2012. Május 23. 07:15, szerda | Kék hírek
Forrás: mno / MTI

Lopott sírkővel üzletelt a temetőőr

Lopott sírkővel üzletelt a temetőőr

Többrendbeli lopás miatt indult eljárás egy dombóvári temetőgondnok ellen, aki síremlékek fedőlapjait adta el egy sírkőkészítő vállalkozónak – közölte a rendőrség kedden az MTI-vel.

Kitanics Zsuzsanna, a Dombóvári Rendőrkapitányság sajtóreferense elmondta: még 2011. szeptemberben érkezett feljelentés egy síremlék fedőlapjának és kiegészítőinek eltűnése miatt. Azóta kiderült, hogy az újdombóvári temető több sírjáról is eladták a fedőlapot.

Tájékoztatása szerint a szintén lopással gyanúsított sírköves vállalkozó megadta a szükséges méreteket a temetőgondnoknak, aki kiválasztotta a megfelelő, a hozzátartozók által ritkán látogatott sírt. A fedőlapokat a sírköves öt-tízezer forintért vásárolta meg, saját autóval szállította el, és felújítás után értékesítette.

A két gyanúsított elismerte a bűncselekmény elkövetését – mondta Kitanics Zsuzsanna. A sajtóreferens a nyomozás érdekeire hivatkozva nem közölte, hogy pontosan hány sírfedelet tulajdonítottak el, a kár nagyságát szakértő állapítja meg.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 17. 07:31, hétfő | Kék hírek

Országos közlekedésbiztonsági ellenőrzés kezdődik a közutakon

Elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki az az országos közlekedésbiztonsági akció, amely ma kezdődik a közutakon.

2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek

BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban

Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen