Hírek
2018. Május 06. 12:43, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - fotóillusztráció: pixabay
Közel negyven éves probléma az uniós közös hadsereg kérdése
Az Európai Unió történetében harminc-negyven éves probléma a közös hadsereg kérdése, ami az elmúlt években megújult egy új világhelyzetben. A kérdés előreviteléhez politikai megállapodásra lenne szükség
- mondta Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Hozzátette: a közös hadsereg elvileg létezhetne közös védelempolitika nélkül, létezik német-dán, német-lengyel vagy magyar-szlovén katonai együttműködés, csak nem összeurópai szinten valósult meg.
Szerinte nemzeti érdekeket sérthet a fegyvertípusok kérdése, a britek kilépésével a német-francia hadiipar dominálna, a kis országok nehéz helyzetbe kerülhetnek. Nem véletlen, hogy Magyarország elkezdte a hadiipari együttműködés felépítését néhány országgal a kölcsönös előnyök alapján - jelezte, hozzátéve: Berlinből vagy Párizsból nézve ezek óriási előnyök.
Nehéz kérdésnek nevezte még a közös nyelvet is, ami nyilvánvalóan az angol lenne, miközben nincs angol tagja az EU-nak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
