Városlista
2025. augusztus 13, szerda - Ipoly

Hírek

2018. Február 02. 14:41, péntek | Belföld
Forrás: police.hu

Közel 40 állatot kellett kimenteni egy tanyáról

Közel 40 állatot kellett kimenteni egy tanyáról

Egy mélykúti tanyáról közel negyven állatot kellett kimenteni még tavaly nyáron. Akkor eljárás indult a gazda ellen, aki ellen most vádemelést javasolt a rendőrség.

Bejelentés kapott tavaly június 30-án a Kiskunhalasi Rendőrkapitányság arról, hogy egy mélykúti tanyán a haszonállatokat nagyon rossz körülmények között tartják. A rendőrök állatorvossal jelentek meg a helyszínen, aki megállapította, hogy az ingatlan területén lévő összesen 22 ló, birka és bárány, valamint 15 kutya alultáplált és beteg. Az állatok elszállításáról azonnal gondoskodtak. A nyomozók az istállóban két elpusztult lovat is találtak. Az ügyben kirendelt igazságügyi szakértői vélemény szerint a tulajdonos nem a „jógazda gondosságával” járt el, és ezzel a haszon- és kedvtelésből tartott állatok élete veszélybe került.

A tanya 63 éves tulajdonosát állatkínzás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A nyomozók az ügyet a napokban lezárták, és azt iratokat vádemelési javaslattal küldték meg a helyi ügyészségre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest

2025. Augusztus 13. 07:32, szerda | Belföld

Hungrail: kritikus helyzetben a hazai vasúti árufuvarozás