Hírek
2020. November 27. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Könnyítik a gyógyszerekhez jutást

Jogszabályokkal könnyítik a gyógyszerek elérhetőségét és a hozzájutást a gyógyászati segédeszközökhöz - közölte az országos tisztifőorvos az operatív törzs csütörtöki, online sajtótájékoztatóján.
Müller Cecília elmondta: az emberierőforrás-miniszter rendeletének módosításával az orvosi segédeszközök kiváltásához szükséges vény a veszélyhelyzet utáni 30 napig, a szakorvosi javaslatra felírható gyógyszerek esetében a javaslat a veszélyhelyzet megszűnése után további 90 napig érvényes marad.
A tisztifőorvos beszámolt arról, hogy szerdán 6360-nal nőtt az azonosított fertőzöttek száma, és elhunyt 115 koronavírusos beteg akut vagy krónikus betegség miatt.
Hangsúlyozta, hogy a krónikus betegségek mellett magasabb kockázatot jelent a fertőzöttek számára a dohányzás és a kóros elhízás. A hagyományos és az e-cigaretta is károsítja a légutakat. A kilégzett füsttel a levegőbe kerülő aeroszolcseppek miatt a passzív dohányzás is veszélyes lehet - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest