Hírek
2011. Október 27. 14:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Kikerülhetetlen tájékoztatás a Baleseti Adóról

A Biztosítás.hu közleményben jelentette be, hogy kikerülhetetlen tájékoztatást ad a novemberi kampányban oldalán díjat kalkuláló autósoknak a kötelező biztosításokat 2012-től terhelő Baleseti Adó várható bevezetéséről.
Az alkusz szerint minderre azért lesz feltétlenül szükség, mert a biztosítók most vasárnap (október 30-án) adó nélkül lesznek kénytelenek meghirdetni díjaikat, ami tájékoztatás hiányában panaszáradathoz vezetne.
Várhatóan csak november végén döntenek az adó bevezetéséről a képviselők. A tervezett adó várhatóan 30 százalékkal emeli meg 2012. január elsejétől a kötelező gépjármű felelősségbiztosítások díjait, de az adótörvény novemberi elfogadása miatt a Baleseti Adó nem fog szerepelni a biztosítók által most vasárnap meghirdetésre kerülő tarifákban. Mindez fogyasztói panaszok tömegét okozhatja azáltal, hogy az autósok novemberben anélkül választanak majd maguknak kötelező biztosítót, hogy tudnák: januárban az adó miatt várhatóan többet kell fizetniük kötelezőjükért.
A probléma elkerülése érdekében a Biztosítás.hu az adó várható bevezetéséről szóló kikerülhetetlen tájékoztatást tesz közzé oldalán novemberben az autósoknak, akik ezt követően hozhatnak majd döntést biztosításukat illetően. A tájékoztató célja, hogy egyetlen autós se választhasson magának úgy biztosítást a kampányban, hogy nem kap megfelelő információt az adó várható 2012. januári 1-ei bevezetéséről. Az alkuszcég akciójával biztosítási piac többi szereplőjét is szeretné rávenni az adóról szóló tájékoztató megjelentetésére, hiszen az autósok elsősorban az alkuszoktól várják a kötelező biztosításokkal kapcsolatos tanácsadást és panaszaikkal is hozzájuk fordulnak majd első körben.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát