Hírek
2019. Október 03. 07:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kezdődik a rókák veszettség elleni vakcinázása
Ismét oltják a rókákat veszettség ellen, a vakcinákat október 5-től repülőgépről szórják az érintett területekre, de ez a lakott, sűrűn beépített területeket nem fogja érinteni
- mondta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) országos állatvédelmi főfelügyelője szerdán az M1 csatornán. Pallós László hozzátette: a vakcinázás miatt ebzárlat és legeltetési tilalom lép életbe.
Az oltóanyagok csalétekbe kerülnek, amelyekből a szakemberek körülbelül húszat szórnak ki négyzetméterenként. Az érintett települések listája a Nébih honlapján megtekinthető - ismertette.
A rókák veszettség elleni immunizálási programja 1992 óta működik Magyarországon. A kezdeményezésnek köszönhetően a veszettség teljesen visszaszorult: 2017 óta egy állatban sem találtak veszettséget. Ahhoz, hogy a helyzet ne változzon - prevenciós jelleggel - a déli, a keleti és az észak-keleti határterületeket kiemelten vakcinázzák a szakemberek - mondta Pallós László.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
