Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2013. Január 20. 13:24, vasárnap | Kék hírek
Forrás: MTI

Késsel fenyegetőzve raboltak el egy autót Miske és Hajós között

Késsel fenyegetőzve raboltak el egy autót Miske és Hajós között

Segítségnyújtást kérve állított meg három férfi egy személygépkocsit Miske és Hajós között szombat este, majd a vezető nyakához kést szorítva elrabolták az autót - tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője vasárnap az MTI-t.

Mihályné Bornemisza Eleonóra alezredes közölte: az elkövetők azzal az ürüggyel állították meg az 57 éves sértett gépkocsiját, hogy az ő kocsijuk elromlott.
Amikor a két járművet összekötötték, a sértettet bántalmazni kezdték, majd a torkához kést szorítva saját gépkocsijába ültették, végül egy földúton kiszállították. A férfi a bűncselekmény következtében 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett.
A sértett bejelentését követően Hajós lakott területén kívül a körzeti megbízott megpróbálta megállítani a két autóból álló járműszerelvényt, azonban az elkövetők a rendőri jelzésnek nem tettek eleget, nagy sebességgel elhajtottak Jánoshalma irányába. A vontatókötél elszakadt, ezért az üldözésbe bekapcsolódott járőrök elfogták a vontatott személygépkocsit vezető 25 éves jánoshalmi férfit.
A sértett gépkocsijával elmenekülő két embert is sikerült azonosítani. A rendőrség elrendelte a két, szintén jánoshalmi férfi és az autó körözését.
A szóvivő hozzátette: a kalocsai rendőrkapitányság nyomozást rendelt el csoportosan, felfegyverkezve elkövetett rablás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

Címkék: Bűnügy-rablás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 14:00, szerda | Kék hírek

Ötmillió forint értékű marihuána

Újabb két feltételezett drogkereskedőt fogtak el a fővárosi nyomozók.

2026. Február 04. 11:00, szerda | Kék hírek

Üres teásdoboz érkezett a márkás cipő helyett

Befejezték a nyomozást azzal a fiatal férfival szemben, aki az elmúlt hónapokban több embert is megkárosított különböző online adásvételi csoportokban elkövetett csalásokkal.

2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek

Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden

A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.