Hírek
2020. December 22. 10:07, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Karácsony után szigorítják a korlátozó intézkedéseket Luxemburgban

Luxemburgban december 26-tól szigorítják a koronavírus terjedését lassítani hivatott korlátozó intézkedéseket, többek között bezárnak a nem alapvető árucikkeket forgalmazó boltok,
meghosszabbítják a kijárási tilalom időtartamát, valamint az iskoláknak is zárva kell maradniuk, legalább január 10-ig.
A rendelkezéseket Xavier Bettel kormányfő jelentette be hétfői sajtótájékoztatóján. Elmondta, az új fertőzéses esetek számának csökkenése ellenére nem árt óvatosnak maradni, de legfőképpen az egészségügyi intézményekre nehezedő nyomást kell enyhíteni.
Az új intézkedések értelmében a kijárási tilalom december 26-tól, este 9 és reggel 6 között lesz érvényben, a háztartások nem több mint két vendéget fogadhatnak egyszerre. A nem alapvető árucikkeket forgalmazó üzletek mellett bezárnak a vendéglátó egységek, a fodrászatok is, valamint a sportcentumok is.
A kormány az előírásokat megszegők pénzbüntetését megduplázta, a szabálysértőket akár 300 euró kifizetésre is kötelezhetik a hatóságok.
A valamivel több mint félmillió lakost számló nagyhercegségben a múlt héten napi átlagban 91 új fertőzöttet regisztráltak az egészségügyi hatóságok. Az országban a vírus helyi megjelenése óta több mint 44 ezer ember kapta el a Covid-19 betegséget, és 450-en haltak bele a fertőzésbe.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről
Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.
2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld
Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt
Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.
2025. Augusztus 12. 07:37, kedd | Külföld
Donald Trump puhatolózó jellegű, de konstruktív tárgyalásra számít Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump szerint puhatolózó jellegű lesz, és konstruktív lehet a péntekre tervezett alaszkai találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt a Fehér Házban.
2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára
A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.