Városlista
2025. május 4, vasárnap - Mónika

Hírek

2016. Június 20. 07:49, hétfő | Helyi
Forrás: teol.hu

Itt a nyár, vár a strand

Itt a nyár, vár a strand

Szombaton nyitotta meg kapuit a látogatók előtt a Bonyhádi Termálfürdő. Napvitorlákkal, számos programmal, kivetítővel és ingyen WiFi-vel várták az érdeklődőket.

Filóné Ferencz Ibolya, Bonyhád polgármestere és Bölcsföldi Zoltán, a fürdőt üzemeltető Bonycom Nkft. munkatársa a pénteki sajtótájékoztatón mutatta be a végrehajtott fejlesztéseket, illetve az idei várható programokat.

– A strand megnyitása óta minden évben arra törekedtünk, hogy valami újat tudjunk hozzátenni a fürdő működéséhez – emelte ki Filóné Ferencz Ibolya. Erre a szezonra készültek el az ülőmedence, valamint a gyermekmedence feletti napvitorlák, a fürdőzők jogos igényeinek eleget téve. A korábbi évek fejlesztései közül kiemelte a napkollektorok telepítését, és azt, hogy a két 20 kilowattos naperőmű révén a fürdő villanyszámláját jelentős mértékben sikerült leapasztani.

Bölcsföldi Zoltán elmondta, természetesen a jól megszokott és népszerű programokat is megtartják. Minden szombaton este lesz módjuk a látogatóknak éjszakai fürdőzésen részt venni. Idén is minden nap alkalmat adnak a reggeli frissítő úszásra. A további részletekről a fürdő Facebook oldalán tájékozódhatnak az érdeklődők.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 04. 09:00, vasárnap | Életmód

Mindszenty József, az utolsó magyar hercegprímás 50 éve halt meg

Ötven éve, 1975. május 6-án halt meg Mindszenty József esztergomi érsek, bíboros, Magyarország utolsó hercegprímása. A Nemzeti Archívum Sajtóarchívumának portréja:

2025. Május 04. 08:59, vasárnap | Belföld

Koncz Zsófia: 2026-tól félmillió, 2029-től egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon

Jövőre félmillió, 2029-től pedig már egymillió édesanyának nem kell személyi jövedelemadót fizetnie Magyarországon - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.

2025. Május 04. 08:58, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: sorsfordító időket élünk Romániában és a Vatikánban is

Sorsfordító, történelemfordító időket élünk Romániában, Szatmárban, a Partiumban és Erdélyben, de a Vatikánban, a Szentszéknél is