Városlista
2025. június 27, péntek - László

Hírek

2011. November 05. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: HírTV

„Ipari mértékben” folyt a telefonok lehallgatása

„Ipari mértékben” folyt a telefonok lehallgatása

A Scotland Yard legújabb közlése szerint a brit News of the World-botrányban érintett áldozatok száma a 6 ezret közelíti.

A hatóságok a piszkos ügyeket intéző magánnyomozó, Glenn Mulcaire jegyzetei alapján hozták nyilvánosságra a legújabb számadatot. Mulcaire minden egyes megbízatásáról pontos leírást készített, a rendőrség ezek alapján igyekszik megállapítani, hány embert érinthetett az illegális tevékenység. „Jelenlegi állás szerint 5795 nevet tudtunk azonosítani a papírokban – szól a Scotland Yard közleménye. – Ez azonban a további vizsgálatok függvényében még módosulhat.” 2009–ben a Guardian arról írt, 2-3 ezerre tehető az érintettek száma, a hatóságok azonban ekkor még csupán „néhány száz” esetről beszéltek.

Az azóta megszűnt bulvárlap felelősségét vizsgáló rendőri akciócsoport közben újabb személyt tartóztatott le. Azt egyelőre nem tudni, kiről van szó, a Scotland Yard csupán annyit közölt, a negyvennyolc éves férfi a News International alkalmazottja, a hatóságokhoz nincs köze.

(The Guardian, guardian.co.uk)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld

27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát

Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát

2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld

Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak

Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.

2025. Június 25. 07:14, szerda | Külföld

Izrael tartózkodott a további iráni válaszcsapásoktól Trump kérésére

Izrael tartózkodott a további iráni támadásoktól Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök beszélgetése nyomán kedden - jelentette a miniszterelnöki hivatal.