Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2016. Július 05. 07:36, kedd | Belföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás: jelentősen megerősítették a határvédelmet

Illegális bevándorlás: jelentősen megerősítették a határvédelmet

Jelentősen megerősítették a határok védelmét, sok rendőr és katona érkezett, valamint az eszközparkot is bővítették - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.

Bakondi György ezt azzal kapcsolatban mondta el, hogy éjféltől úgynevezett mélységi határőrizetet vezetnek be a magyar hatóságok a szerb és a horvát határ mentén. Azokat a migránsokat, akiket a határtól számított nyolc kilométeres távolságon belül elfognak, visszakísérik a kerítésen található kapukig, és útbaigazítják a legközelebbi tranzitzóna felé.

A belbiztonsági főtanácsadó hangsúlyozta: az a cél, hogy az összes illegális határátlépőt elkapják.

Bakondi György arról is beszélt, hogy az embercsempészet igazi irányítói nem mennek a határok közelébe, hanem a távolból mozgatják a szálakat, ahogyan ez a szervezett bűnözés egyéb formáira is jellemző. Bár idén Magyarországon már több mint százhatvan embercsempészt fogtak el - szinte minden napra jut ilyen eset -, ők valójában csupán "futárok", "szállítók" - mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.