Hírek
2012. Augusztus 06. 13:59, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI Fotó: Földi Imre
Hőség - Vasárnap rekordmeleg volt

Vasárnap, 38 Celsius-fokkal megdőlt a napi melegrekord, de ez akár hétfőn is megtörténhet, ezen a napon a legmagasabb hőmérséklet eddig 40,2 fok volt.
Az Országos Meteorológia Szolgálat hétfőn tette közzé a honlapján, hogy vasárnap megdőlt az augusztus 5-i napi melegrekord. A meteorológiai szolgálat állomásainak mérései szerint eddig ezen a napon a legmagasabb hőmérsékleti érték 37,8 fok volt, amelyet 1951-ben Vámosmikolán mértek. Most vasárnap viszont Tiszaroffon 38 fok volt.
A hőséghullám hétfőn tetőzik, a legmagasabb nappali hőmérséklet elérheti a 38-40 fokot is, így újabb rekorddöntés várható - hangsúlyozták. Az eddigi augusztus 6-i melegrekord 40,2 fok, ezt 1905-ben Orosházán mérték.
A hőség miatt hétfőre az ország összes megyéjére másodfokú figyelmeztetést adtak ki, nappal 40 fok várható, néhol még késő este is 33 fok lehet.
Keddre virradóra északnyugat felől markáns hidegfront éri el az országot, melynek hatására - az elkövetkező napokban - az ország nagy részén mérséklődik a hőség - írta a meteorológiai szolgálat a honlapján.
Az országos tiszti főorvos a tartós hőség miatt péntektől kedd éjfélig rendelte el a hőségriasztást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.