Hírek
2013. Július 24. 08:11, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Hőség - Megerősíti a műszaki szolgálatot a BKK
Megerősített műszaki szolgálatot rendelt el a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a legmelegebb napokra, több buszvezetőt állítanak készenlétbe, és a felsővezeték-hálózatot is szabályozzák.
A BKK szerdán az MTI megkeresésére azt közölte, hogy a vasúti infrastruktúrán különösebb rendkívüli intézkedést nem rendelnek el, mert a vágányok locsolását, hűtését már május óta folyamatosan végzik, a vágányok felpúposodása pedig ebben az időszakban már nem jellemző. Szükség szerint szabályozzák a felsővezeték-hálózatot, mert a vezetékek a hő hatására meglazulnak, azok belógásából pedig áramszedőtörések keletkezhetnek.
A hétvégére megerősítették a telephelyi műszaki szolgálatot, és több buszvezetőt rendeltek készenlétbe, hogy szükség esetén a váltást meg tudják oldani.
Emellett a BKK engedélyezi a dolgozóknak a könnyebb formaruha, például a bermudanadrág viselését, valamint eltekintenek a nyakkendő viselésétől. További könnyítés, hogy a nagyobb végállomásokon kérésre leváltó munkatársat biztosítanak. A hűtött víz biztosítása folyamatos, és a pihenőhelyiségek nagy része légkondicionált.
A vágányok felpúposodásával kapcsolatban az BKK azt írta, az a tavaszi és nyár eleji időszakban gyakoribb, amikor nagy a hőmérséklet-ingadozás. Áprilisban, májusban és júniusban a napsütéses napokon 4-8 esetben is előfordul hőkivetődés, a mostani kánikulában hetente két-három alkalommal kell hibaelhárítást végezniük.
A kivetődések a régi, elhasznált nagypaneles burkolt vágányokon keletkeznek, ahol a töredezett szélű betonpanelek a beültetett sínszálat nem tartják meg, a hőmérséklet változásából adódó feszültség hatására kimozdulnak a helyükből.
A legtöbb hiba az 1-es villamos vonalán, a Bécsi út és a Kerepesi út között, illetve a 3-as vonalán, a Kőrösi Csoma úton jelentkezik, de a BKK jelezte, hogy e vonalak felújítása az ősszel megkezdődik. A XIX. kerületi Ady Endre úton, a IV. kerületi Görgey úton, valamint az Erzsébet királyné útján és a Gubacsi úton szintén sűrűn történik felpúposodás, várhatóan a következő 2-3 évben e szakaszok felújítása is megtörténik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
