Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2021. Május 31. 06:00, hétfő | Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti:

Hajtóvadászat indult Franciaországban egy volt katona ellen, aki rendőrökre lőtt

Hajtóvadászat indult Franciaországban egy volt katona ellen, aki rendőrökre lőtt

Hajtóvadászat indult vasárnap egy volt katona ellen a dél-nyugat franciaországi Dordogne megyében, ahol egy volt katona rendőrökre lőtt, akiket családon belüli erőszak miatt riasztottak.

Az alig 1700 lakosú Lardin-Saint-Lazare településen vasárnap délután a csendőrség elit alakulatának több mint háromszáz tagja és két helikopter kereste a felfegyverezett katonát - tájékoztatott a helyi csendőrség.

A gyanúsított harminc év körüli, elvált, három gyerek apja, 2011 és 2016 között szolgált a francia hadseregben.

Francine Bourra, a település polgármestere az AFP hírügynökségnek elmondta: a férfinál több fegyver is van, sportos, gyorsan mozog, nagyon makacs ember. A település körüli 4-5 kilométeres erdős körzetben van olyan hely, ahova nehéz bejutni.

A gyanúsított korábban börtönben ült családon belüli erőszak miatt, szabadulása óta elektromos nyomkövetőt visel.

A rendőrség tájékoztatása szerint a férfi éjfélkor jelent meg volt élettársa lakhelyén, ahol bántalmazta a nő jelenlegi párját. Ez utóbbinak sikerült elmenekülnie, de a volt katona üldözőbe vette, majd a település utcáján azt kiabálta, hogy meg akarja a csendőröket ölni, akiket időközben riasztottak a helyiek. A gyanúsított rájuk is lőtt, és két hatósági járművet súlyosan megrongált.

Rendőrségi források szerint a gyanúsított volt élettársa és a gyerekei jól vannak, a csendőrség biztonságos helyre kimenekítette őket.

Frédéric Périssat, Dordogne megye prefektusa vasárnap délelőtt a France Bleu Dordogne helyi rádióban arra kérte a helyi lakosságot, hogy zárkózzon be és ne hagyja el otthonát, amíg nem fogják el a szökésben lévő gyanúsítottat.

Néhány hónappal ezelőtt a közép-franciaországi Puy-de-Dome megyében hasonló eset történt. 2020. december 23-ra virradó éjjel egy volt katona három csendőrt megölt és egy negyediket súlyosan megsebesített fegyverével. A hatóságokat a férfi volt élettársa riasztotta, miután a párja bántalmazta, és emiatt kimenekült a háza tetejére. A fegyveres férfi végül felgyújtotta a házat, majd elmenekült a helyszínről a gépkocsijával, amelyben másfél kilométerrel arrébb holtan találtak rá, kezében fegyverrel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről

Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.

2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld

Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt

Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.

2025. Augusztus 12. 07:37, kedd | Külföld

Donald Trump puhatolózó jellegű, de konstruktív tárgyalásra számít Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump szerint puhatolózó jellegű lesz, és konstruktív lehet a péntekre tervezett alaszkai találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt a Fehér Házban.

2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld

NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára

A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.