Városlista
2025. november 18, kedd - Jenő

Hírek

2012. Január 13. 14:17, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Gyorsulhat az infláció, de az élelmiszerárakat kevéssé érinti

Gyorsulhat az infláció, de az élelmiszerárakat kevéssé érinti

Az előrejelzési konszenzustól elmaradó – és az előző havinál is lassabb – decemberi éves infláció után bizonyosan gyorsulni kezd a magyarországi inflációs ütem.

Elsősorban a gyenge forint átszűrődése és a januári áfaemelés miatt – jósolták a múlt havi inflációs adatok pénteki ismertetése után londoni felzárkózó piaci elemzők.

A JP Morgan londoni elemzőinek előrejelzése szerint januárban várhatóan már „megugrik” a magyarországi inflációs ütem az e hónaptól érvényes 2 százalékpontos áfaemelés hatására, bár a ház szakértői ezzel együtt sem várnak 5 százalék fölé emelkedő éves inflációt ebben a hónapban. Az eddigi részleges adatok ugyanis a cég elemzői szerint arra vallanak, hogy az árverseny és a gyenge kereslet közepette a nagy áruházláncok nem hárították tovább teljes mértékben az áfaemelést, különösen nem az élelmiszertermékek esetében.

Címkék: elemzők, infláció

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 17. 07:32, hétfő | Belföld

Lehűlés érkezik erős széllel és esővel a hét elején

2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását

A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.