Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2023. Június 14. 11:30, szerda | Belföld
Forrás: mti

Gyopáros Alpár: ma indul a Magyar falu program út-, híd- és járdafelújítási pályázata

Gyopáros Alpár: ma indul a Magyar falu program út-, híd- és járdafelújítási pályázata

Ma indul a Magyar falu program út-, híd- és járdafelújítási pályázata - közölte a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos szerdán az MTI-vel.

Gyopáros Alpár a közleményében azt írta, hogy a Miniszterelnökség ötmilliárd forintos keretösszeggel májusban tett közzé pályázati felhívást út-, járda- és hídfelújításra az ötezer lélekszám alatti kistelepülések számára a Magyar falu program keretében.

A kormánybiztos tájékoztatása szerint a felkészülési időt követően a pályázatot a szerdai naptól kizárólag elektronikus úton, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. felületén keresztül lehet benyújtani július 14-ig.

A támogatást elsődlegesen az önkormányzatok 100 százalékos tulajdonában lévő utak építésére, felújítására lehet igényelni. Emellett pályázni lehet önkormányzati tulajdonú hidak építésére, felújítására és korszerűsítésére is, valamint járdafelújításra - olvasható a közleményben, amely szerint a programban elszámolható összköltség út, híd építése vagy felújítása esetén 45 millió forint, járdák fejlesztésénél 10 millió forint.

A beruházást a pályázat benyújtását követő naptól számított legfeljebb 18 hónap alatt, de legkésőbb 2025. január 31-ig el kell végezni. Egy pályázó kizárólag egy igénylést nyújthat be.

Gyopáros Alpár kitért arra, hogy a Magyar falu program egyik legfontosabb célja a kistelepülések közlekedési infrastruktúrájának fejlesztése, beleértve a belterületi utakat, járdákat, illetve a településeket összekötő állami tulajdonú, alsóbbrendű utakat is. A kormány csak a Magyar falu program keretében négy év alatt több mint 360 milliárd forinttal támogatta a biztonságos, jó minőségű utak és járdák építését szerte az országban - tette hozzá a kormánybiztos.

Fotó: Archív

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld

Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig

2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal

A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest