Hírek
2020. November 04. 18:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyermekrajzpályázatot hirdetett a Magyar Közút

Általános iskolás gyerekeknek hirdetett országos gyermekrajzpályázatot a Magyar Közút Nonprofit Zrt., a nyertes alkotások többek között útellenőri autók oldalán lesznek láthatók egy évig - közölte a társaság szerdán.
Tájékoztatásuk szerint öt kategóriában, elektronikus formában várják a rajzokat az úthoz, a munkagépekhez, a közlekedéshez, az úton dolgozókhoz kapcsolódó tartalommal.
Kategóriánként egy győztest hirdetnek, a legjobbnak választott pályaművekből a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Facebook-oldalán közönségszavazást szerveznek és a győztes különdíjat kap. A kategória- és a közönségszavazás győztese osztálykirándulást nyer a kiskőrösi Úttörténeti Múzeumba.
A nyertes osztálytársaival együtt utazhat Kiskőrösre, ahol elleshetik az útépítés fortélyait, úthengert vezethetnek, belekóstolhatnak a közlekedési hírszerkesztésbe, tárlatvezetésen vehetnek részt, megismerkedhetnek az útépítés történetével az ókortól a legmodernebb "szupersztrádákig", illetve az útépítéshez kapcsolódó gépekkel, eszközökkel.
Az osztálykiránduláson kívül a győztesek művei egy éven keresztül láthatóak lesznek a társaság útellenőri autóin, illetve 150 darab tízezer forint értékű ajándékutalvány is a díjazás része. A társaság a gyerekeket felkészítő pedagógusokat is elismeri. A nevezés részletei megtalálhatók a Magyar Közút honlapján, a rajzokat 2021. január 15-ig lehet beadni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát