Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2012. Június 14. 05:00, csütörtök | Kék hírek
Forrás: MTI

Gyanúsítottként hallgatták ki Rudi Zoltánt az MTV-székház bérletével kapcsolatban

Gyanúsítottként hallgatták ki Rudi Zoltánt az MTV-székház bérletével kapcsolatban

Gyanúsítottként hallgatta ki Rudi Zoltánt, a Magyar Televízió (MTV) volt elnökét a televízió óbudai székházának bérleti szerződésével kapcsolatban szerdán a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) - erősítette meg Rudi Zoltán ügyvédje az MTI Hírcentrum információját az MTI-nek. A BRFK tájékoztatása szerint a volt tévéelnök szabadlábon védekezhet.

Békés Ádám ügyvéd közölte, hogy hűtlen kezelés gyanúja miatt hallgatták ki Rudi Zoltánt, aki a gyanúsítás ellen panasszal élt, mivel meggyőződése szerint elnöksége idején az MTV Zrt. menedzsmentje nem követett el hűtlen kezelést. Ennek bizonyításáért és a részletek pontos feltárásáért az MTV volt elnöke "maximálisan együttműködik a hatóságokkal", tőle telhetően minden információval és magyarázattal segítve az eredményes nyomozást - tudatta az ügyvéd.
Tájékoztatása szerint Rudi Zoltán írásbeli vallomással is szolgált, hogy egyértelművé tegye, az MTV vezetőjeként "a hatályos jogszabályok, köztük a médiatörvény és a gazdasági társaságokról szóló törvény előírásainak betartásával járt el", a tulajdonosi jogok gyakorlójának, az MTV Közalapítvány kuratóriumának döntéseit, valamint a korábbi parlamentek és kormányok kötelező erejű határozatait hajtotta végre.
Rudi Zoltán az MTV Közalapítvány döntése alapján 2007 márciusában írta alá a szerződést a Millenniumi Média Szolgáltató Központ Kft.-vel a 60 ezer négyzetméter területű gyártóbázis bérletére. A rendőrség szerint a szerződés 260 forintos euróárfolyamnál évente 620 millió forint vagyoni hátrányt okoz a bérlőnek, ami megalapozza a hűtlen kezelés gyanúját - hangzott el az MR1-Kossuth Rádió Krónika című műsorában szerda este.
A BRFK az MTI megkeresésére azt közölte: a gyanú szerint "R. Zoltán" megszegte vagyonkezelői kötelezettségét, amikor 2007-ben indokolatlanul magas összegű bérleti díjat tartalmazó szerződést kötött egy kft.-vel az MTV Zrt. új székházának bérbeadásáról, és azzal összefüggésben az MTV Zrt.-nek okozott vagyoni hátrány összege meghaladja a 600 millió forintot. Az eljárást a volt tévéelnök szabadlábon hagyása mellett folytatja le a rendőrség.

Címkék: Jog-média

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek

Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás

A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.

2025. November 02. 08:38, vasárnap | Kék hírek

Halálos lakástűz Téten

Egy nő meghalt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Téten, ahol szombaton tűz keletkezett egy családi házban - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.

2025. Október 31. 08:07, péntek | Kék hírek

Rendőrség: több mint 2 tonna, magyar irányítású bűnbandához köthető kokaint foglaltak le Dominikában

A magyar, a szlovák, a spanyol és a német hatóságok együttműködése nyomán 2,2 tonnányi, egy magyar irányítású bűnbandához köthető kokain szállítmányt foglaltak le a dominikai Caucedo kikötőjében az ottani hatóságok