Hírek
2012. Június 27. 10:16, szerda |
Bulvár
Forrás: MTI
Gombfóbia: csak cipzáras ruhát hord
Retteg a gomboktól egy brit nő, és fóbiája miatt csakis cipzáras ruhákat hord hosszú évek óta.
A 21 éves Hannah Matthews annyira fél a kis korongoktól, hogy valósággal elrohan a közelükből. A pánik főként akkor tör rá, ha valaki begombolkozni kezd. Ötéves volt, amikor először megmutatkozott gombfóbiája, semmiképpen sem volt hajlandó felvenni iskolájának egyenblúzát.
"Tudom, hogy esztelenség, és azt is, hogy egy gomb nem árthat nekem, mégis van valami az alakjában és az anyagában, ami rettegéssel tölt el" - idézte a nőt a The Daily Mirror című brit lap.
Matthews ahogy felnőtté vált, kénytelen volt valamelyest levetkőzni fóbiájából, mivel állásinterjúkon igencsak rontja az esélyeit. Immár tud uralkodni magán, ám még mindig képtelen megérinteni egy gombot.
Szinte biztosra vehető, hogy hobbijai között sohasem fog szerepelni a gombfoci.
Ugyanilyen gombgondja volt egyébként a néhai Steve Jobsnak, az amerikai Apple számítástechnikai óriáscég vezetőjének, ő is gombmentes ruhákban járt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 06. 07:37, csütörtök | Bulvár
Január végén kerül a mozikba a Magyar menyegző című film
2025. November 05. 07:35, szerda | Bulvár
Sziget - Újra magyar kézben a fesztivál
Újra magyar kézben a Sziget. Európa egyik legnagyobb fesztiválja az eddigi menedzsmenttel és szervezői csapattal, az egykori alapító, Gerendai Károly stratégiai vezetésével vág neki a 2026-os rendezvény szervezésének.
2025. November 01. 08:56, szombat | Bulvár
Közzétették a Louvre-ban elkövetett műkincsrablásról indított vizsgálat első eredményeit
Közzétette a francia kormány pénteken a Louvre-ban elkövetett műkincsrablásról indított vizsgálat első eredményeit, és \"sürgősségi intézkedéseket\" ígért az év végéig a múzeum környékének biztosítása érdekében.
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Bulvár
A Louvre kirablásának őrizetbe vett két gyanúsítottja részben beismerte a bűncselekményeket
A Louvre-ban elkövetett műkincsrablás múlt hét végén őrizetbe vett két gyanúsítottja \"részben beismerte a cselekményeket\" - közölte szerdán Laure Beccuau párizsi ügyész.
