Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2016. Május 12. 09:13, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Felvidékiek találkoznak Bonyhádon

Felvidékiek találkoznak Bonyhádon

Felvidéki településeken élő magyarok és a Felvidékről a második világháború után kitelepítettek és leszármazottaik találkoznak pünkösd hétfőn Bonyhádon, ahol koszorúzással, misével, kulturális műsorral emlékeznek a 70 éve tör

A találkozóra mintegy kétszáz vendéget várnak, köztük körülbelül 60-an érkeznek felvidéki falvakból: Tardoskeddről, Udvardról, Kismácsédról, Deákiból, Félből és Alsószeliből - mondta Kolozsiné Gergely Cecília, a szervező Felvidékiek Egyesületének elnöke az MTI-nek.
A találkozó résztvevői a bonyhádi Szeplőtelen Fogantatás templomában tartandó mise után megkoszorúzzák a kitelepítés emlékére a Völgységi Múzeum falán elhelyezett táblát. A helyszínen Csomó Magdolna tardoskeddi tanítónő idézi fel a felvidéki magyarság kálváriáját, akit 1946-ban családjával a Szudéta-vidékre deportáltak, és csak akkor térhetett vissza szülőfalujába, amikor az ott élő magyarok jelentős részét már Magyarországra telepítették.
Az idei találkozáson a Vörösmarty Mihály Művelődési Központban tardoskeddi diákok kulturális csoportjai mutatkoznak be, a felvidéki község Fehér Akác asszonykórusa pedig Ipoly menti lakodalmas népdalcsokrot énekel - ismertette a bonyhádi egyesület vezetője.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek

Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő

Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.