Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2017. Február 01. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Felmentettek egy rendőrök megölésével fenyegetőző nőt

Felmentettek egy rendőrök megölésével fenyegetőző nőt

A Miskolci Törvényszék kedden meghozott ítéletében a terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés vádja alól bűncselekmény hiányában felmentette azt a nőt, aki két rendőrt fenyegetett meg, hogy megöleti őket

- közölte az ítélethirdetés után a bíróság az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a bíróság megállapította, hogy a vádlott 2015 decemberében a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőrkapitányság számára postázott levelében két rendőrrel szemben fegyelmi eljárás elrendelését követelte, azzal, hogy amennyiben az eljárás nem indul meg, a rendőröket megöleti. Levele szerint a végrehajtás érdekében lépéseket tett, megbízást is adott.

A bíróság ítéletében hangsúlyozta, hogy a terrorcselekménnyel fenyegetés bűntette speciális bűncselekmény, annak megvalósulásához az is kell, hogy az elkövető komolyan gondolja cselekménye megvalósítását, vagyis konkrét, komoly és közvetlen fenyegetésnek kell lennie, amiben megnyilvánul a terrorcselekmény elkövetése. Ez a komoly fenyegetés azonban hiányzott, a megfenyegetettek sem vették azt komolyan, óvintézkedéseket nem tettek.

Az ítélet nem jogerős, az ügyész fellebbezést jelentett be, így az ügy a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.