Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2012. Augusztus 28. 18:58, kedd | Kék hírek
Forrás: MTI

Felgyújtotta magát egy férfi a keszthelyi városházán

Felgyújtotta magát egy férfi a keszthelyi városházán

Nem volt megoldatlan a lakáshelyzete a helyi roma nemzetiségi önkormányzat elnökhelyettesének, aki kedden gyúlékony anyaggal leöntötte és felgyújtotta magát a keszthelyi városházán - közölte a polgármesteri kabinet kedd este az MTI-vel.

"Az elnökhelyettes - aki több alkalommal is ittasan jelent meg a roma nemzetiségi önkormányzat ülésein és hivatali ügyintézéseikor - feltehetőleg alkoholos befolyásoltság alatt gyújtotta fel magát. Sérülései nem súlyosak, ellátását követően megszökött a kórházból" - olvasható a közleményben.
A roma kisebbségi önkormányzat vezetője korábban azt mondta az MTI-nek, hogy helyettese megoldatlan lakáshelyzete miatt gyújtotta fel magát.
A polgármesteri kabinet közlése szerint az elnökhelyettes bérelt lakása március 6-án gyulladt ki. A tűzoltósági jegyzőkönyv szerint vélhetően az okozta a tüzet, hogy a férfi a lakásban nagy mennyiségű szemetet és ruhaneműt halmozott fel, és a tárolási szabályokat sem tartotta be. A tűzoltók véleménye szerint a lakásban csak kevés kár keletkezett.
A tűz utáni hetekben a férfi a szomszédok elmondása szerint édesanyja önkormányzati lakásában élt. Bérleményének gyors lakhatóvá tételéhez az önkormányzat anyagi segítséget nyújtott, így ezt követően lehetősége volt visszaköltözni.
Ruzsics Ferenc polgármester (Fidesz-KDNP) személyesen járt el a Máltai Szeretetszolgálatnál, hogy az elnökhelyettes ingyen kapjon ruhát és bútort, de azokat a férfi többszöri egyeztetés ellenére sem vette át - olvasható a közleményben.

Címkék: rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:06, péntek | Kék hírek

Csaknem száz kutyát találtak Zalaszentgróton egy német nőnél, aki ellen állatkínzás miatt emeltek vádat

Elviselhetetlen körülmények között találtak 78 kutyát egy Zalaszentgróton élő német nőnél, aki 21 eb tetemét fagyasztókban tárolta

2025. Május 12. 06:00, hétfő | Kék hírek

Féltékenységből brutálisan megölte a barátját - 15 évre ítélték

A Győri Fellebbviteli Főügyészség sikeresen indítványozta a büntetés súlyosítását abban az ügyben, amelyben egy férfi féltékenységből megölte a barátját.

2025. Május 04. 08:58, vasárnap | Kék hírek

ÉKM: újabb 10 milliós bírság a horrorkaravánokra

Egy hét alatt csaknem tízmillió forint bírságot szabtak ki az Építési és Közlekedési Minisztériumhoz (ÉKM) tartozó Közlekedési Hatóság munkatársai autószállító járművekre. A leggyakoribb szabálytalanság a túlsúly volt

2025. Április 28. 07:56, hétfő | Kék hírek

Hárman meghaltak az M1-es autópályán történt balesetben, Herceghalomnál

Három férfi a helyszínen életét vesztette, egy pedig megsérült az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalán vasárnap történt balesetben Herceghalomnál - közölte az Országos Mentőszolgálat az MTI érdeklődésére vasárnap délután.