Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2012. Február 06. 07:39, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Fejvesztve menekültek az emberek

Fejvesztve menekültek az emberek

Egy 6,8-as erejű földrengés rázta meg hétfőn a Fülöp-szigetek középső részét, egy gyermek életét vesztette, rádőlt egy leomló fal – közölték a helyi hatóságok.

A rengés epicentruma a Negros és a Cebu szigetek közötti tengerszakaszon, fészke pedig 46 kilométeres mélységben volt az amerikai földtani intézet (USGS) mérése szerint. A földmozgást egy 4,8-as és a 5,6-os erősségű utórengés követte.

A Fülöp-szigeteki szeizmológiai intézet cunamiriadót rendelt el, a hawaii székhelyű csendes-óceániai szökőár-előrejelző állomás nem, de figyelmezette a tengerpartokon tartózkodókat, hogy legyenek óvatosak. Komolyabb anyagi károkról nem érkezett jelentés, de néhol pánik tört ki, az emberek fejvesztve menekültek ki az épületekből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről

Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.

2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld

Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt

Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.

2025. Augusztus 12. 07:37, kedd | Külföld

Donald Trump puhatolózó jellegű, de konstruktív tárgyalásra számít Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump szerint puhatolózó jellegű lesz, és konstruktív lehet a péntekre tervezett alaszkai találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt a Fehér Házban.

2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld

NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára

A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.