Hírek
2015. Május 05. 08:18, kedd |
Belföld
Forrás: MTI/fotó: illusztráció
Fegyveres rablásra készült egy férfi Miskolcon

Fegyveres rablásra készült egy férfi Miskolcon, tette elkövetése előtt elfogták - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendőrök hétfőn Miskolcon, a Gömöri felüljáró alatti parkoló területén egy kapucnis fiatalemberre lettek figyelmesek, akit igazoltattak, a ruházatát átvizsgálták, melynek során az övbe tűzve egy pisztolyt vettek észre.
A külön engedély nélkül tartható sportpisztolyra (airsoftpisztolyra) vonatkozó kérdésekre ellentmondásos válaszokat adott a férfi. Az igazoltatott ujjain ragasztószalag volt, nadrágja zsebéből pedig ajtók kinyitására alkalmas úgynevezett "zárfésűk" kerültek elő.
A 18 éves tokaji lakos kihallgatásakor elismerte, hogy a nála lévő sportfegyverrel egy kisboltot akart kirabolni. Az ujjaira tekert ragasztócsíkokkal az ujjlenyomatainak hátrahagyását akarta megakadályozni, míg a melegítő alatt viselt farmernadrággal a rablás utáni menekülését kívánta elősegíteni.
A férfi ellen rablás előkészülete megalapozott gyanúja miatt indítottak nyomozást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest