Hírek
2012. Július 10. 05:00, kedd |
Kék hírek
Forrás: MTI
Fegyvereket találtak egy zaklató férfi házában Baracskán

Tizenöt, engedély nélkül tartott fegyvert és azokhoz tartozó lőszereket találtak egy férfi házában Baracskán; a gyanúsított ellen volt barátnője tett feljelentést zaklatás miatt - közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Németh-Kész Mónika tájékoztatása szerint a 28 éves férfi volt barátnője azért tett feljelentést vasárnap délelőtt a Gárdonyi Rendőrkapitányságon, mert volt élettársa fenyegető tartalmú SMS-t küldött a telefonjára.
Az adatgyűjtés során olyan információk kerültek a rendőrség birtokába, miszerint a férfi baracskai házában - ahol a szüleivel lakik - engedély nélkül lőfegyvereket és lőszereket tart.
"A férfit a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Alba Akció Alosztály kommandósai fogták el vasárnap délután. A nála tartott házkutatás során a gárdonyi nyomozók 15 fegyvert, valamint ahhoz tartozó lőszereket foglaltak le" - áll a közleményben.
A helyszínen az igazságügyi fegyverszakértő az egyik fegyverről már elsődlegesen megállapította, hogy az éles lőfegyver, egy hatlövetű, gyári szám és típusjelzés nélküli éles forgópisztoly, amellyel kapcsolatban a férfi semmilyen engedéllyel nem rendelkezett. A többi fegyvert, illetve lőszert szakértő vizsgálja.
A baracskai férfit előállították a Gárdonyi Rendőrkapitányságra, ahol a nyomozók zaklatás és lőfegyverrel vagy lőszerrel való visszaélés bűntett elkövetése miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A férfi nem tett vallomást. A nyomozók ezt követően őrizetbe vették és kezdeményezik az előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 09:01, szerda | Kék hírek
Betört egy üzletbe, majd első dolga volt lefeküdni aludni - Videó
Két parfümöt elrakott, majd bevásárlótáskákból párnát hajtogatott és két pénztár közt elaludt. A rendőrök ébresztették.
2025. Július 17. 07:44, csütörtök | Kék hírek
Fővárosi Törvényszék: letartóztatták a múlt pénteki autós üldözés három gyanúsítottját
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a múlt pénteki autós üldözés három gyanúsítottjának letartóztatását - közölte a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya szerdán az MTI-vel.
2025. Július 16. 09:04, szerda | Kék hírek
Balesetet okozott egy rendőrök elől menekülő ámokfutó - Videó
Ámokfutásba kezdett, majd egy taxival ütközött egy járművezetéstől eltiltott sofőr, akit a közlekedési rendőrök akartak ellenőrizni.