Hírek
2017. Október 03. 20:13, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Egy ember meghalt épülettűzben Tompán

Egy ember meghalt, egy pedig könnyű sérüléseket szenvedett kedden Tompán, ahol kigyulladt egy lakóház - közölte a Bács-Kiskun Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Kovács Andrea ismertette: a nagyjából 100 négyzetméteres lakóház teljes terjedelmében égett, amikor a kiskunhalasi tűzoltók a helyszínre érkeztek. Az épületből egy embert addigra kihoztak, halálát a mentők állapították meg. Egy másik ember könnyű sérüléseket szenvedett, őt kórházba szállították.
A tüzet megfékezték, keletkezésének okát vizsgálják. Hürkecz Zoltán, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: a Kiskunhalasi Rendőrkapitányság közigazgatási hatósági eljárás keretében vizsgálja az esetet.
A baon.hu hírportál információi szerint a házban egy mozgássérült fiatalember élt édesanyjával. A férfit egy szomszéd és az édesanyja menekítette ki a házból, de a mentők már nem tudták megmenteni az életét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát